posadzka

Nierówno zatarta posadzka to niestety wcale nierzadki problem. Na szczęście dzięki odpowiednim metodom można sobie z tym poradzić. Jaka technika pracy sprawdzi się w tej sytuacji najlepiej?

Przyczyny błędów wykonawczych

Zanim przejdziemy do konkretnych metod warto zaznaczyć, jaka może być dokładna przyczyna nierówności po zacieraniu posadzek. Chodzi tu przede wszystkim o błędy wykonawcze, których źródło może być różne. Zazwyczaj jest to nieprawidłowy wybór betonu, zwłaszcza pod względem jego jakości i receptury. Innym powodem jest też zła pielęgnacja, która także może wpłynąć na to, że powierzchnia w niektórych miejscach będzie po prostu nierówna i wysoce nieestetyczna.

Frezowanie betonu

Jedną z najbardziej niezwodnych metod wykorzystywanych w tym zakresie jest czynność określana jako frezowanie betonu. Doskonale sprawdza się ona do ich wyrównywania tak, aby uzyskać stały poziom. Metoda ta ma jednak również inne funkcje. Jej zaletą jest przede wszystkim to, że w znaczący sposób wpływa na poprawę przyczepności betonu, która jest równa, ale jednocześnie delikatnie chropowata. W naszej firmie do jej przeprowadzania stosujemy narzędzia, dzięki którym nie jest generowany zbędny pył.

Szlifowanie betonu

Aby naprawić nierówno zatartą posadzkę można skorzystać też z techniki szlifowania. Dzięki niej powierzchnia staje się gładka, równa i estetyczna, choć jak się okazuje, metoda ta ma też określone zalety użytkowe. Tak jak frezowanie, korzystnie wpływa bowiem na przyczepność posadzki, co ma znaczenie dla bezpieczeństwa użytkowania.

Stosuje się też różne metody szlifowania, czyli na mokro lub na sucho. Pierwsza z nich jest generalnie uznawana za bardziej wydajną i pozwala na wykonanie poprawek na zdecydowanie większej powierzchni.

Jak widać istnieją skuteczne metody pozwalające na naprawienie nierówno zatartej posadzki. Takie techniki stosujemy też w ramach prowadzonej przez nas działalności. Zachęcamy do kontaktu oraz dowiedzenia się więcej o proponowanych usługach i ich dokładnym zakresie.