Diamentowe wiercenie otworów i inne usługi

Firma K.B.S. Diament Serwis jest pogotowiem betonowym, które świadczy szeroki pakiet usług związanych z pracami w budownictwie. Posiadamy wieloletnie doświadczenie, w czasie którego podejmowaliśmy się bruzdowania betonu i asfaltu, cięcia betonu liną oraz diamentowego cięcia betonu i żelbetu sznurem diamentowym. Technika diamentowego cięcia pozwala na precyzyjne i gładkie wykonywanie nacięć oraz szlifowania betonu. Poza tym mamy dużą praktykę w cięciu fundamentów, wszelkich konstrukcji betonowych, profesjonalnie wykonujemy cięcie różnego rodzaju nawierzchni, posadzek, stropów i ścian. Z naszych usług korzystały też osoby, które potrzebowały cięcia żelbetonu i wylewek betonowych. Precyzyjną techniką diamentową dokonujemy też wiercenia otworów. Nasza firma K.B.S. wykonuje także obróbkę nawierzchni betonowych poprzez frezowanie. Dzięki tej metodzie możliwe jest, za pomocą frezarki, nadanie odpowiedniego profilu nawierzchni. W ramach swoich usług oferujemy frezowanie posadzek z betonu, asfaltu i żelbetonu. Nasza firma dysponuje najnowszymi maszynami i narzędziami, które usprawniają wykonywane przedsięwzięcia, takie jak prace i roboty wyburzeniowe oraz rozbiórkowe, w tym kruszenie betonu i żelbetu. Z usług firmy K.B.S. mogą też skorzystać osoby, które potrzebują nacięcia betonu lub naprawy nawierzchni betonowej. Specjalistyczny sprzęt, który posiadamy, pozwala nam na profesjonalne wykonywanie wierceń w betonie, żelbecie, cegle i skałach, metodą wiercenia rdzeniowego. Po więcej informacji zapraszamy do siedziby naszej firmy lub udzielamy ich przez kontakt telefoniczny.

Cięcie piłami tarczowymi i linami diamentowymi betonu, żelbetu, asfaltu

Usługa obejmuje szeroki zakres zastosowania tarcz i lin diamentowych w obróbce betonu i innych.

 •   Cięcie tarczami diamentowymi o średnicy do 230mm przy użyciu szlifierek kątowych, bruzdownic. Podstawowe użycie to ręczne przycinanie różnorodnych materiałów budowlanych, cięcie bruzd.
 •   Cięcie tarczami diamentowymi o średnicy do 900mm przy użyciu pił stolikowych. Zastosowanie to precyzyjne docinanie ceramiki budowlanej, itp.
 •   Cięcie tarczami diamentowymi o średnicy do 400mm przy użyciu ręcznych pił spalinowych i elektrycznych. Zastosowanie głównie w budownictwie drogowym, mostowym do cięcia wszelkich materiałów budowlanych.
 •   Cięcie tarczami diamentowymi o średnicy do 1500mm przy użyciu pił jezdnych spalinowych i elektrycznych. Zastosowanie w budownictwie drogowym do cięcia asfaltu i betonu, w budownictwie konstrukcyjnym do cięcia stropów i nawierzchni. Cięcia bruzd i kanałów.
 •   Cięcie tarczami diamentowymi o średnicy do 2200mm przy użyciu pił ściennych. Podstawowe zastosowanie to cięcie konstrukcji żelbetowych w dowolnej pozycji montażu piły.
 •   Cięcie liną diamentową wszelkich konstrukcji żelbetowych bez praktycznego ograniczenia wymiaru w linii cięcia
 •   Wycinanie liną diamentową przy użyciu cyrkla okrągłych otworów o średnicy do 8000mm, możliwe cięcie łuków, elips.

Jeśli masz pytanie, wypełnij nasz formularz kontaktowy

Wiercenie otworów w betonie, żelbecie, skałach, asfalcie

Usługa obejmuje szeroki zakres zastosowania wierteł koronowych w obróbce betonu i innych materiałów.

Usługi wykonywane wiertnicami o napędzie elektrycznym, spalinowym, hydraulicznym.

 •   Wiercenie otworów w ścianach, stropach, konstrukcjach żelbetowych o średnicy do 1500mm. Wiercenia w celu uzyskania przejść dla wszelakich instalacji i rur.
 •   Wiercenie otworów w asfalcie w celu osadzenia słupków, pobrania próbek, zabicia barier ochronnych itp.
 •   Wiercenie w betonie i żelbecie w celu pobrania próbek betonu.
 •   Wiercenie małośrednicowe pod montaż kotew mechanicznych, oraz wklejanie prętów i kotew.
 •   Alternatywą dla wiercenia otworów o dużej średnicy (powyżej 700mm) jest wycinanie cyrklem.

Jeśli masz pytanie, wypełnij nasz formularz kontaktowy

Frezowanie, śrutowanie, groszkowanie, szlifowanie betonu

Usługa ma na celu usunięcie wierzchniej warstwy nawierzchni, ściany, stropu.

Prace na posadzkach wykonywane są maszynowo, na pozostałych powierzchniach urządzeniami ręcznymi.

 •   Frezowanie ma na celu niwelację istniejącej nawierzchni, zdjęcie powłok pokrywających nawierzchnię, odświeżenie nawierzchni przed innymi pracami. Po frezowaniu powierzchnia jest bardzo chropowata, rowkowana, wysokość nierówności jest rzędu 3-4mm.
 •   Śrutowanie betonu ma za zadanie zdjęcie mleczka betonowego przed położeniem izolacji czy też innych pokryć, np. żywicy.
 •   Groszkowanie, podobnie jak frezowanie ma za zadanie zdjęcie kilkumilimetrowej warstwy betonu w celu odświeżenia, lub też w celu wyrównania nierówności, możliwe zastosowania na ścianach i stropach.
 •   Szlifowanie betonu, powierzchnia po szlifowania jest gładka. Szlifować beton można w celu zdjęcia powłok lub odnowienie nawierzchni przed nałożeniem nowych powłok.

Jeśli masz pytanie, wypełnij nasz formularz kontaktowy

Naprawa posadzek betonowych poprzez polerowanie betonu

Wykonując usługi frezowania, szlifowania posadzek napotkaliśmy problem posadzek pylących.
Naprawy takich posadzek były skomplikowane, dochodziło do pokrywania posadzek żywicą lub wymiany wierzchniej warstwy. Technologia Lavina-Floor zapewnia szybką naprawę.

Posadzkę naprawianą szlifuje się doprowadzając do gradacji 200, nasącza się roztworem krzemianu litu, po dwóch godzinach posadzka jest obrabiana dalej do gładkości oczekiwanej przez Klienta. Po nasączeniu posadzki krzemianem litu i dalszej obróbce, twardość wzrasta o dwa stopnie w skali Mohsa. Naprawa posadzki może być wykonywana przy częściowym ruchu eksploatacyjnym na hali.

Jeśli masz pytanie, wypełnij nasz formularz kontaktowy

Usługi minikoparką

  W asortymencie naszej firmy znajdują się minikoparki, dzięki którym jesteśmy w stanie wykonać prace w halach i budynkach oraz miejscach, do których zwykła koparka nie może dotrzeć, z uwagi na swoje gabaryty i nośność gruntu. Wykonujemy:

 •   Różnego rodzaju wykopy, m.in. pod fundamenty domu i ogrodzenia, przyłącza wodociągowe, kanalizacyjne i gazowe lub kostkę brukową,
 •   Przyłącza i sieci wodociągowe, kanalizacyjne i deszczowe,
 •   Izolacje przeciwwilgociowe fundamentów.

Wyburzenia mechaniczne, w tym robotem rozbiórkowym BROKK 180

Przez całe lata wykonywaliśmy wyburzenia precyzyjne z wykorzystaniem tylko techniki diamentowej. Realia w gospodarce wymusiły na nas włączenie do wyburzeń precyzyjnych wyburzenia mechaniczne.
Najbardziej popularne to wyburzenia koparkami z użyciem młotów i szczęk hydraulicznych.
Poza małymi rozbiórkami wykonaliśmy dwie duże, charakterystyczne rozbiórki:

 •   Rozbiórka stacji energetycznej Kopanina
 •   Rozbiórka budynku po wybuchu gazu Bytom ul. Energetyki 4b referencje

Jeśli masz pytanie, wypełnij nasz formularz kontaktowy

Regeneracja narzędzi diamentowych

Wykonują usługi techniki diamentowej zużywamy duże ilości tarcz i wierteł. Część tych narzędzi może nadawać się do ponownego użycia po regeneracji.
Przy małym zużyciu wysyłaliśmy te narzędzia do regeneracji u producenta. Rozwój firmy skutkował budową własnego działu zajmującego się regeneracją. Wiertła diamentowe regenerujemy sami i postanowiliśmy zaoferować usługi Klientom.

Jeśli masz pytanie, wypełnij nasz formularz kontaktowy

Inne prace budowlane powiązane z w/w zakresem

Początek działalności miał proste zasady, klient zamawiał usługę cięcia lub wiercenia.
Bieg czasu , rozwój konkurencji, wzrost wymagań klientów spowodował konieczność poszerzenia zakresu wykonywania usług.
Poza wymienionymi wcześnie wykonujemy także:

 •   Bierną ochronę p-poż na materiałach Hilti
 •   Wypełnianie dylatacji na materiałach SABA

Jeśli masz pytanie, wypełnij nasz formularz kontaktowy

UE - banner